V neděli 15. 12. 2013 se od 19:00 v původním křižovnickém kostele Svatého ducha, který se nachází pod kostelem svatého Františka z Assisi na Křižovnickém náměstí, rozezvučí tóny komorního souboru Ritornello. Milovníci vážné hudby v době adventní navštíví i výstavu betlémů „Skleněné Vánoce“ v prostorách Muzea Karlova mostu a projedou se Pražskými Benátkami na jedné z replik patentních lodí z konce 19. století.

Muzeum Karlova mostu jako každou adventní neděli pořádá ve svých prostorách zajímavou kulturní akci. V předešlých týdnech to bylo představení živého betléma, otevírání výstavy betlémů „Skleněné Vánoce“ a třetí adventní neděli se návštěvníci mohou těšit na koncert komorního souboru Ritornello nazvaný „Barokní Roráte aneb Radostné Zpěvy Adventní“.

Společně s Kateřinou Ghannudi, oživí Michael Pospíšil, vedoucí souboru Ritornello, barokní melodie, kterými ozvláštní okamžik rozjímání v době předvánoční.

Zakoupením vstupenky na koncert souboru Ritornello získají jeho návštěvníci zároveň vstup do Muzea Karlova mostu, které hostí již zmíněnou výstavu betlémů, a lodní lístek na plavbu Pražskými Benátkami, které mohou využít ode dne zakoupení lístku až do 3. 2. 2014.

Cena 490 Kč.