První vánoční stromeček v Praze

Stejně jako se v 16. století stal tradicí vánoční stromeček, stává se tradicí i návštěva výstavy betlémů v Muzeu Karlova mostu a to nejen pro Pražany. Těšit se můžete na slaměný betlém v životní velikosti od polského umělce Andrzeje Wrzcionka, Vltavský rybí betlém zapsaný v České knize rekordů, Africký betlém z ebenového dřeva, Námořnický betlém, betlém z kukuřičného šustí a mnohé další.

Letošní výstava je věnována hlavně vánočnímu stromečku. Poodhalte historii vánočního stromku a jeho cesty z německých zemí do Evropy včetně Čech a zbytku světa. Jak se zdobil stromeček dle zvyklostí daných oblastí? Co bylo pod stromkem možné najít? Nejen to se dozvíte na výstavě betlémů.

Letošní výstava sestává z předmětů zapůjčených Národopisným oddělením Národního muzea, tvoří je např. skříňové betlémy z 19. století, figurky do jesliček a historické ozdoby na stromeček.

Výstavu je možné zhlédnout od 2. 12. 2018 do 3. 2. 2019, tedy do svátku Hromnic.

Společnost Pražské Benátky připravila vánoční dárek pro rodiny, které tuto výstavu navštíví během všedních dní, v podobě zvýhodněné rodinné vstupenky (2 dospělí + 2 děti) za 780 Kč. Vytápěné lodě typu Vodouch vyplouvají každodenně během provozní doby v 15 minutovém intervalu. Čtyřiceti pěti minutová plavba je zpříjemněna výkladem kapitána a drobným občerstvením na palubě.

Aktuální provozní doba zde.