Skleněné Vánoce

Muzeum Karlova mostu se od 1. 12. 2013 do 3. 2. 2014 naplní vůní slámy a třpytem skla, letos totiž bude výstava zaměřená na skleněné betlémy. Chybět však nebude ani slaměný betlém v životní velikosti.

Návštěvníci se také mohou těšit na Vltavský rybí betlém známého akvaristy pana Rachvalíka, který zobrazuje Svatou rodinu ve velmi nezvyklé kompozici, která má své kořeny v raném křesťanství, kdy se Ježíš ve zkratce znázorňoval jako ryba. Nejrozsáhlejším vystaveným betlémem bude Betlém z kukuřičného šustí, který čítá sto osmnáct postav, včetně postaviček ze stavby Karlova mostu.

Dominantou výstavy se stane opět slaměný betlém, představující Svatou rodinu i zvířata kolem v životní velikosti. Pražský folklorní unikát vytvořil přímo pro Muzeum Karlova mostu na požádání ředitele muzea Zdeňka Bergmana polský výtvarník Andrzej Wrzecionek a každým rokem se rozrůstá o nové svědky Narození Páně.

Výstava v muzeu potrvá od 1. 12. 2013 do 3. 2. 2014, otevřeno je denně od 10 do 18. Základní vstupné do muzea je 170 Kč, zlevněné 70 Kč.