Vánoce v Muzeu Karlova Mostu

Vážení přátelé,

srdečně Vás zveme na již tradiční výstavu betlémů v Muzeu Karlova mostu,
slavnostní zahájení výstavy se koná v neděli 27. listopadu 2016 v 11 hodin, vstup na slavnostní zahájení a výstavu po celý den zdarma.

Vánoční stromek se slaměnými ozdobami, adventní věnec a na něm svíčky, vůně skořice a cukroví – to jsou Vánoce v Muzeu Karlova mostu. Součástí Vánoc je neodmyslitelně také betlém – scenérie krajiny, v níž se uprostřed chléva mezi zvířaty narodil Ježíšek, za kterým se vydávají lidé ze všech koutů světa. Variací na toto téma existují desítky.

Návštěvníci se již tradičně mohou těšit na slaměný betlém, který pro Muzeum Karlova mostu vytvořil výtvarník
Andrzej Wrzecionko. V Muzeu Karlova mostu bude letos vystaven již po osmé a podívat se na něj chodí lidé i opakovaně. Jak by ne - postavy Marie, Josefa, Ježíška, zvířátek i všech gratulantů jsou vyvedeny v nadživotní velikosti.

Tento betlém je sice největší, ale nikterak nezastiňuje ostatní vystavené kousky. Muzeum Karlova mostu ve spolupráci s
Pražskými Benátkami a Spolkem českých betlémářů připravilo sbírku, v níž mají své místo nejen díla hotová, ale i rozpracovaná. Výstava nabídne ukázky postupu vzniku betlémů dřevěných, keramických, ale také tištěných a ručně malovaných.

Vánoce voní cukrovím, jehličím a voskem svíček, v Muzeu Karlova mostu ale také dřevem či slámou, v Pražských Benátkách perníkem a svařeným vínem, které návštěvníci dostanou na zahřátí při kouzelné projížďce loďkou po vlnách Vltavy.

Vstupné:
Plné 170 Kč
Snížené 70 Kč
Děti do 6 let zdarma
(snížené vstupné platí pro: děti od 6 - do 15 let věku, studenty s platným průkazem, seniory 60+)