V neděli 8. 12. 2013 doputují do živého Betléma na Křižovnickém náměstí pastýři s oslíkem i tři králové na koních a velbloudovi. Průvod vyjde v 15:30 od Malostranské mostecké věže. V 16:00 začne na Křižovnickém náměstí představení živého betlému s koledami a vánočními písněmi.

V dětském hereckém souboru vystupuje také Josef Švéda se svými deseti dětmi, který stál u zrodu myšlenky živého betlému již v roce 1992. V představení hraje přibližně dvacet malých herců ze Starého Plzence a okolí, kteří v úžasné sváteční atmosféře doprovodí diváky na cestě k Vánočnímu příběhu. 

Uměleckým vedoucím a zároveň režisérem představení je Pavel Kilberg, který dohlíží na představení z pohledu scénáristy a historika.

Muzeum Karlova mostu pořádá průvod Putování do Betléma i vystoupení živého betléma v rámci tradiční výstavy betlémů, letos pod názvem Skleněné Vánoce. Návštěvníci se na ni mohou přijít podívat až do 3. 2. 2013. Vstup na průvod a vystoupení je zdarma, vstupné na výstavu stojí 170 Kč, zlevněné 70 Kč.


 

Živý betlém - plakát | Muzeum Karlova mostu