Aktuality

Na této netradiční velikonoční výstavě si můžete prohlédnout vzácnou oologickou sbírku z 19. století, uvidíte tak vajíčka různých živočišných druhů. Součástí výstavy budou i tradičně malované kraslice.
Na první jarní den pro vás Muzeum Karlova mostu připravilo netradiční „Vajíčkový kongres“. Vejce bylo vybráno jako průsečík témat kongresu, kterými jsou historie, středověké stavitelství, doba Karla IV., a je akcentováno obdobím nadcházejících velikonočních svátků.
Srdečně Vás zveme na přednášku hudebního skladatele Lukáše Matouška.
Srdečně Vás zveme na přednášku a koncert, který bude slavnostním zahájením oslav 700. výročí narození Karla IV.
Vážení přátelé, srdečně Vás zveme na adventní koncert a přednášku na téma Vánoce v době Karla IV., akce se uskuteční v pondělí 7. prosince od 18 hodin v Muzeu Karlova mostu (Křižovnické náměstí č. 3).
Amaterský loutkařský spolek a Muzeum Karlova mostu Vás zve na loutkové představení, které u nás proběhne 31.5. v 19:00. Vstup je zdarma. Představení ztvárňuje, jak Anežka Přemyslovna mohla prožívat svůj "středověký příběh, jaké byly kontury jejich vztahů s otcem a bratrem , jaké byly její pochybnosti, jaké bylo její směřování a cíle. Představení trvá přibližně 40 minut.
Zveme Vás na celoroční přednáškový cyklus v Muzeu Karlova mostu: Symboly českého státu v proměnách věků.
Společnost Pražské Benátky ve spolupráci s Muzeem pražských pověstí a strašidel připravila na předvečer svátku sv. Mikuláše (5. 12. 2014) již tradiční čertovské plavby pro děti a jejich rodiče. Vltavské břehy zaplní čertovská cháska, ale na palubě našich celodřevěných lodích budete v bezpečí.
Hvězda Pařížské Olympie poprvé v Praze
Netradiční zážitek, kterým můžete okořenit cestu na kteroukoli oslavu čarodějnic, připravilo na poslední dubnový den Muzeum Karlova mostu spolu Muzeem pražských pověstí a strašidel.