Ve středu 6. 1. 2016 již tradičně poplavou tříkráloví otužilci za převoznickým punčem do Pražských Benátek. Více než tři desítky odvážných plavců se ponoří do chladných vod Vltavy pod Karlovým mostem a urazí svou mrazivou pouť, aby požehnali Muzeu Karlova mostu.
Již pošesté se uskuteční tříkrálové plavání v samém srdci hlavního města pod Karlovým mostem. S panoramatem Hradčan v zádech se ponoří do ledové Vltavy plavci a plavkyně České otužilecké unie. Loď Pražských Benátek s otužilci na palubě zastaví v místě, kde bylo do Vltavy svrženo tělo sv. Jana Nepomuckého, patrona všech plavců a loďařů, odtud pak zamíří do přístaviště Judita, které je schované pod prvním obloukem Karlova mostu a zároveň posledním dochovaným obloukem mostu Juditina.

V cíli si tři králové-otužilci připijí převoznickým punčem a symbolicky požehnají Muzeu Karlova mostu.

Předseda České otužilecké unie a houževnatý propagátor otužování Vladimír Komárek poté spolu s převozníkem pražským Zdeňkem Bergmanem odmění každého účastníka plavání pamětním diplomem a volným lodním list na plavbu Pražskými Benátkami se vstupem do Muzea Karlova mostu, kde až do 3. 2. 2016 probíhá výstava betlémů „Jak se rodí betlémy“.

Harmonogram akce:
11:55 Fotografování otužilců před Muzeem Karlova mostu
12:00 Vyplutí lodi Vodouch s otužilci na palubě
12:20 Připlutí otužilců do přístaviště pod poslední zachovaný oblouk Juditina mostu