Aktuality

První prosincovou neděli, 1. 12. 2013, začne advent na Křižovnickém náměstí. Akce, kterou pořádá Muzeum Karlova mostu, nese název „Advent seniorům“, vítáni jsou však samozřejmě všechny věkové kategorie. Křižovnické náměstí se tento den naplní nejen lidmi a stánky, ale též předvánoční atmosférou a hudbou.
Společnost Pražské Benátky ve spolupráci s Muzeem Strašidel připravila na předvečer svátku sv. Mikuláše (5. 12. 2013) již tradiční čertovské plavby pro děti. Čertovka se pro tento večer zaplní čerty a celodřevěnými loděmi typu Vodouch, které k Čertovce již neodmyslitelně patří.
Nabídka Vánočního večírku v Pražských Benátkách
Potěšte své blízké originálním překvapením a darujte jim plavbu Pražskými Benátkami a návštěvu Muzea Karlova mostu.
Muzeum Karlova mostu se od 1. 12. 2013 do 3. 2. 2014 naplní vůní slámy a třpytem skla, letos totiž bude výstava zaměřená na skleněné betlémy. Chybět však nebude ani slaměný betlém v životní velikosti.
Muzeum Karlova mostu se od 5. 4. 2013 do 18. 5. 2013 provoní čokoládou. V historické části prostor křížovnického kláštera můžete zhlédnout i ochutnat celou škálu tradičních českých čokolád od českého krále čokolády pana Františka Hlavy, zakladatele firmy KAMILA CHOCOLATES, s.r.o. Výstava bude obsahovat sezónní výrobky např. velikonoční, vánoční, mikulášské, dále čokoládové lanýže, pralinky, tak i ukázku zakázkové výroby a různé druhy dárkového balení od běžných krabiček až po luxusní provedení.
Muzeum Karlova mostu při příležitosti výstavy Betlémy z celého světa uspořádalo soutěž pro školní třídy o nejkrásnější betlém.
Tři výherní třídy se sešly v pondělí 25. 2., aby si vybraly svou zaslouženou odměnu – river párty na salónní rychlolodi Nepomuk.
Pražské Benátky ve spolupráci s Muzeem pověstí a strašidel připravily v podvečer svátku svatého Mikuláše neopakovatelný zážitek pro malé i velké. Při plavbě vyhřívanou lodí Vodouch se děti mohly potěšit z čertů, kteří tento večer ovládli celou Čertovku. Při nalodění se návštěvníci potkali i se samotnou babou Čertovkou a na ty hodné čekal Mikuláš.
V Muzeu Karlova mostu právě skončila výstava bižuterní sbírky von Reichsteiner autorské dvojice Marek Pelc a Pavel Zlevor. Tyto výrobky se vyznačují tradicí, originalitou, kvalitou a jednoduchostí, pocházejí z limitovaných sérií nebo se jedná přímo o originální šperky. Šperky jsou vyráběny v Turnově a Jablonci nad Nisou – městech historicky spojených s výrobou bižuterie.
V historických prostorách Muzea Karlova mostu byla dne 14. listopadu slavnostně zahájena výstava obrazů Milana Konjoviće. Výstavu připravilo občanské sdružení Luka Praha v rámci edice Slovanský jih přátelům českým spolu s Galerií Milana Konjoviće ze Srbska a pražským Muzeem Karlova Mostu.