Praha, 2. 3. 2016 – Na první jarní den pro vás Muzeum Karlova mostu připravilo netradiční „Vajíčkový kongres“. Vejce bylo vybráno jako průsečík témat kongresu, kterými jsou historie, středověké stavitelství, doba Karla IV., a je akcentováno obdobím nadcházejících velikonočních svátků.
Ve středu 6. 1. 2016 již tradičně poplavou tříkráloví otužilci za převoznickým punčem do Pražských Benátek. Více než tři desítky odvážných plavců se ponoří do chladných vod Vltavy pod Karlovým mostem a urazí svou mrazivou pouť, aby požehnali Muzeu Karlova mostu.
Praha 20. 11. 2015 – Vánoční stromek se slaměnými ozdobami, adventní věnec a na něm svíčky, vůně skořice a cukroví – to jsou Vánoce v Muzeu Karlova mostu. Součástí Vánoc je neodmyslitelně také betlém – scenérie krajiny, v níž se uprostřed chléva mezi zvířaty narodil Ježíšek, za kterým se vydávají lidé ze všech koutů světa. Variací na toto téma existují desítky. Ty nejtypičtější betlémy, kterými dodnes v předvánočním čase zdobíme české domácnosti, ale hlavně ukázky, jak se betlémy rodí, uvidíte od 29. 11. 2015 do 3. 2. 2016 v Muzeu Karlova mostu v Praze.
Muzeum Karlova mostu v Praze až do 30. dubna vystavuje fotografie dětských autorů z fotokroužku vedeným fotografkou Michaelou Antůškovou. Výstava nese název „Vyplouváme společně“, což symbolizuje novou spolupráci fotokroužku se společností Pražské Benátky, která provozuje pražské přívozy a vyhlídkové plavby. Děti fotily život na Vltavě a kolem ní. Výsledek jejich práce si můžou návštěvníci muzea prohlédnout zdarma do konce dubna.
Netradiční zážitek, kterým můžete okořenit cestu na kteroukoli oslavu čarodějnic, připravilo Muzeum pražských pověstí a strašidel spolu s Muzeem Karlova mostu.
Praha, 21. 1. 2014 – Letos poprvé se Pražské Benátky zapojí do obnovených masopustních slavností, které v Praze vypuknou v rámci osmého ročníku Carneval(e) Praha 2014. Italské Benátky zaplaví barevné reje masek a bujaré veselí, stejně tak Pražské Benátky dostojí svému jménu a během masopustních slavností, v období od 20.února do 4. března, nabídnou karnevalovým příznivcům bohatý program na palubách svých lodí a v prostorách Muzea Karlova mostu.
Praha – V pondělí 6. 1. 2014 poplují otužilci již počtvrté za převoznickým punčem.
Praha – V neděli 8. 12. 2013 doputují do živého Betléma na Křižovnickém náměstí pastýři s oslíkem i tři králové na koních a velbloudovi. Průvod vyjde v 15:30 od Malostranské mostecké věže. V 16:00 začne na Křižovnickém náměstí představení živého betlému s koledami a vánočními písněmi.
Praha 26. 11. 2013 – První prosincovou neděli, 1. 12. 2012, začne advent na Křižovnickém náměstí. Akce, kterou pořádá Muzeum Karlova mostu, nese název „Advent seniorům“, vítáni jsou však samozřejmě všechny věkové kategorie. Křižovnické náměstí se tento den naplní nejen lidmi a stánky, ale též předvánoční atmosférou a hudbou.
Praha 26. 11. 2013 – Muzeum Karlova mostu se od 1. 12. 2013 do 3. 2. 2014 naplní vůní slámy a třpytem skla, letos totiž bude výstava zaměřená na skleněné betlémy. Chybět však nebude ani slaměný betlém v životní velikosti.