Praha 25. 11. 2013 – Společnost Pražské Benátky ve spolupráci s Muzeem Strašidel připravila na předvečer svátku sv. Mikuláše (5. 12. 2013) již tradiční čertovské plavby pro děti. Čertovka se pro tento večer zaplní čerty a celodřevěnými loděmi typu Vodouch, které k Čertovce již neodmyslitelně patří.
Praha – 3. 11. 2013. Příběhy z dávných dob ožily při akci Dušičková Strašidelná Čertovka a poslechnout si je přišlo více než tisíc pražských i mimopražských návštěvníků.
Praha – 31. 10. 2013, Plavba Pražskými Benátkami, jak se též Čertovce říká, je sama o sobě velmi poetická. Někdejší Rožmberská strouha je totiž nejen krásná, ale především doslova nabitá pověstmi o zdejších vodnících, ale i lidech žijících na Kampě a v okolí. Právě příběhy z dávných dob ožijí při akci Strašidelná Čertovka, kdy budou po březích říčky stát pražská strašidla připravená vyprávět své pověsti těm, kteří poplují okolo.
Praha - Muzeum Karlova mostu společně s Českou otužileckou unií již třetím rokem přivítají nový rok tříkrálovou plavbou. V neděli dne 6. ledna 2013 si pro převoznický punč v pravé poledne poplave celkem dvacet dva sportovců. Zváni jsou nejen příznivci otužování, ale i všichni ti, kteří chtějí odvážlivce podpořit.
Praha 21. 11. 2012 – Muzeum Karlova mostu se od 2. 12. 2012 do 3. 2. 2013 naplní betlémy z celého světa. Historické prostory křižovnického kláštera, v kterých se muzeum nachází, provoní Slámovým betlémem v životní velikosti z dílny polského umělce Andrzeje Wrzecionka. Při příležitosti pořádání výstavy s názvem „Betlémy z celého světa“ vyhlašuje Muzeum Karlova mostu SOUTĚŽ pro školy O NEJKRÁSNĚJŠÍ BETLÉM.
Praha 14. 11. 2012 – První prosincovou neděli, 2. 12. 2012, začne advent na Křižovnickém náměstí. Akce, kterou pořádá Muzeum Karlova mostu ve spolupráci s Řádem Křižovníků s červenou hvězdnou, nese název „Advent seniorům“, vítáni jsou však samozřejmě všechny věkové kategorie.
Praha dne 7. 11. 2012 – Společnost Pražské Benátky pořádá svatomartinské plavby, které proběhnou v neděli 11. 11. 2011 – v den svátku sv. Martina – v odpoledních hodinách.
Přímo v srdci Prahy, na pontonu umístěném uprostřed řeky Vltavy, mezi Karlovým mostem a mostem Legií, proběhne 8. září již třetí ročník jedinečného festivalu Praha – Sen letní noci 2012.
Kontinuita Svatojánských slavností NAVALIS zůstává přes veškeré finanční nesnáze zachována. Slavné vodní slavnosti sv. Jana Nepomuckého u Karlova mostu se letos dočkají již 4. ročníku a nejen Pražané se z něj budou moci těšit dne 15. května 2012.
Pod tajemným názvem Velín 21. století se skrývá jedinečná výstava architektonických studií studentů 5. ročníku Stavební fakulty ČVUT, která bude probíhat mezi 14. a 20. květnem 2012 v prostorách Muzea Karlova mostu. Jedná se o jednu z doprovodných akcí letošních Svatojánských slavností Navalis.