Přijďte poznat pravé české Vánoce a dozvědět se více o tradici obdarovávání!

Datum konání: od 28. listopadu 2021 do 2. února 2022

Místo konání: Muzeum Karlova mostu
(Křižovnické náměstí 3, Praha 1)

Stejně jako vánoční dárky, patří i návštěva výstavy betlémů v Muzeu Karlova mostu neodmyslitelně k Vánocům.

Tradiční výstava, doplněná právě o expozici „Tradice obdarovávání“, bude pro veřejnost slavnostně otevřena první adventní neděli, 28. listopadu 2021 ve 12:00 hodin a potrvá až do 2. února 2022, tedy do svátku Hromnic.

Již ve středověku bylo zvykem obdarovávat své blízké na Štědrý den a Nový rok.
Jakým způsobem si lidé předávali dary na českém venkově? Jaké tradice se zachovaly až do dnešní doby? Jak lidé dříve uctívali prostřednictvím vánočních darů nejen jeden druhého, ale i přírodu či svůj majetek?

To a mnohé další se návštěvníci dozvědí na výstavě v Muzeu Karlova mostu.
Navíc se připravte i na spoustu zajímavostí o svátku „Tří králů“ nebo hlavních nositelích darů, sv. Mikuláši či samotném Ježíškovi.

Muzeum tradičně představí své unikátní betlémy, například Slaměný betlém v životní velikosti, Vltavský rybí betlém zapsaný v České knize rekordů, Africký z ebenového dřeva, Námořnický, či betlém z kukuřičného šustí.