Nejčastěji kladené dotazy týkající se Muzea Karlova mostu

Jaká je otevírací doba Muzea Karlova mostu (MKM)?

V rámci letního provozu (od května do září) je MKM otevřeno po dobu celého týdne od 10:00 do 19:00. V období mimo hlavní sezonu (říjen až duben) je otevřeno od 10:00 do 18:00. MKM je otevřeno i v pondělí, kdy je v jiných muzeích běžně zavírací den.

Kde je možné zakoupit lístek? Co všechno lístek zahrnuje?

Lístky je možné zakoupit na pokladně Muzea Karlova mostu, buď jako samostatný lístek nebo v kombinaci s lístkem na plavbu Pražskými Benátkami.

Lístek do MKM je také možné zakoupit v rámci tzv. čtyřvstupenky – ta zahrnuje návštěvu Muzea Karlova mostu, plavbu Pražskými Benátkami, lístek do Muzea Alchymistů a mágů staré Prahy a Muzea Pověstí a strašidel. Ceny vstupného naleznete zde: www.muzeumkarlovamostu.cz/cz/muzeum/vstupne.

Je prohlídka v MKM s průvodcem?

Průvodce v Muzeu Karlova mostu zajišťujeme pouze pro školní skupiny a privátní akce, které jsou předem rezervovány. Pro ostatní návštěvníky je muzeum přístupné bez průvodce. Doprovodné texty jsou přímo v MKM a rozšiřující text k prohlídce je možné si vypůjčit na pokladně muzea.

Na co je expozice zaměřená? Co je v MKM k vidění?

Vzhledem k tomu, že se MKM nachází v budově kláštera řádu Křižovníků s červenou hvězdou, zabývá se expozice okolím kláštera a všemi osobnostmi, které měli s řádem v historii jeho existence co dočinění – především tedy Juditiným mostem, Karlovým mostem a jeho stavbou, sv. Anežkou Českou, sv. Janem Nepomuckým a jeho legendou atd. V rámci expozice je možné podívat se do původního kostela sv. Ducha, který se nachází pod kostelem sv. Františka z Assisi. Dále je možné prohlédnout si model stavby Karlova mostu a celkové situace na pravém břehu Vltavy v druhé polovině 14. století. A samozřejmě základy Juditina mostu.

Nabízí Muzeum Karlova mostu zvláštní podmínky pro školní skupiny?

Ano, více o návštěvních podmínkách pro školy naleznete zde: www.muzeumkarlovamostu.cz/cz/muzeum/pro-skoly. Pro školy je připraven nově také speciální výukový program zaměřený na Karla IV., dále jsme speciálně připravili i pracovní listy, které jsou ke stažení na webových stránkách muzea.