Praha, 31. 3. 2011 – Poslední březnový den, pozval arcibiskup pražský, mons. Dominik Duka OP k slavnostnímu obědu na lodi Blatouch  primátora věčného města Říma, pana Gianniho Alemanna, kterého do Prahy doprovází delegace z římské radnice, dále náměstek pro rodinnou politiku a školství města Říma, Gianluigi de Palo, apoštolský nuncius v Praze, mons. Diego Causero a italský velvyslanec v Praze, Fabio Pigliapoco.

Delegace z římské radnice přijela do Prahy se skupinou 120 studentů v rámci programu italské vlády „Cesty paměti“, aby mladým Italům ukázali hrůzy minulých totalitních režimů v Evropě.

Organizátor slavnostního oběda na vodě, První Všeobecná Člunovací společnost, dal ochutnat svým významným hostům národní kulinářské speciality a místní vína.

Loď Blatouch během říční plavby dala prvnímu občanovi Říma poznat úchvatný pohled na historické centrum Prahy z vodní hladiny a zavezla ho i do kouzelného zákoutí Pražských Benátek, kam doplula kanálem „Čertovka“, což vyvolalo pobavenou reakci všech církevních hodnostářů na palubě lodi.

Primátor věčného města Řím, pan Gianni Alemann při slavnostním obědu v Pražských Benátkách | Muzeum Karlova mostu