Ve středu 2. 3. 2011 zahájila J. E. arcibiskup pražský Dominik Duka OP rok oslav osmistého výročí narození svaté Anežky České.

J. E. arcibiskup pražský Dominik Duka | Muzeum Karlova mostu

J. E. celebrovala mši svatou ke cti svaté Anežky v křížovnickém kostele sv. Františka z Assisi. Hojné počty věřících zaplnily kostel Křižovníků do posledního místa. Bezprostředně po mši se monsignor Duka s celým průvodem duchovních z církevních řádů působících v České republice přesunul na východní předpolí Karlova mostu, před Staroměstskou mosteckou věž, kde žehnal pamětní desce Svatováclavského viničního sloupu, který se v současné době nachází na nároží kostela svatého Františka. Slavnostního odkrytí se zúčastnili zástupci z řad odborné veřejnosti, za Národní památkový ústav hlavního města Prahy, PhDr. Zdeněk Dragoun, ing. Jan Zemánek z Technické správy komunikací hlavního města Prahy a další z iniciátorů akce, vikář kostela Matky Boží před Týnem, Vladimír Kelnar.

Velmistr řádu Křižovníků s červenou hvězdou, Jan Kopejsko, pozval všechny účastníky akce na závěrečné občerstvení do krásných barokních prostor Muzea Karlova mostu.