Datum konání: 2. - 30. dubna 2022
Místo konání: Muzeum Karlova mostu (Křižovnické náměstí 3, Praha 1)
Vstup: Zdarma pro širokou veřejnost

2. dubna 12:00  – vernisáž výstavy

7. a 8. dubna 10:00 – 14:30– dílničky pro děti (vlastní vyfouklá vajíčka s sebou!)

GFX | velikonoce-2022-kraslice.jpg
Již tradiční velikonoční výstava v Muzeu Karlova mostu patří mezi oblíbené cíle nejen Pražanů.

Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem i oslavou začátku jara.

Dozvíte se spoustu zajímavostí o zvyklostech a tradicích typických českých Velikonoc.  Vajíčko, výrazný symbol těchto svátků, bylo vždy symbolem nového života, neboť samo zárodek života obsahuje.

V lidové kultuře se zdobení vajec stalo tradicí a některé způsoby přetrvávají až do dnešních dnů.

Výstava „Kraslice ze tří stran“ je prezentací těchto tradičních dovedností ve formě ukázek hotových výrobků i způsobů zdobení naživo.

K velikonočním svátkům patří taktéž dobré jídlo a pití. Proto pro vás při příležitosti vernisáže výstavy připravíme v kavárně Muzea Karlova mostu spoustu skvělých jarních specialit.