KAŽDÝ ÚČASTNÍK DOSTANE NATVRDO UVAŘENÉ VELVARSKÉ VEJCE!

NAVŠTIVTE ZDARMA PO EXKURZI MUZEUM KARLOVA MOSTU

V sobotu 18. října 2008 od 9.00 do 15.00 hodin Muzeum Karlova mostu a Stavby Mostů Praha Vás srdečně zvou na Den otevřených dveří na stavbě opravy Karlova mostu.  Součástí exkurze na stavbě  bude i volný vstup do Muzea Karlova mostu.

Jádrem expozice je nově vyrobený unikátní model stavby Karlova mostu ve 14. století, zobrazující všechny fáze rozestavěnosti mostu a 270 stavebních dělníků. Součástí dotekové části výstavy, která je určena zejména pro nevidomé, bude prezentace nejzajímavějších kamenických značek z mostu, ručně vytesaných do opracovaných kamenných kvádrů. Nejnáruživějším zájemcům o historii staré Prahy budou kamenické značky vytetovány zdarma na kůži henou.

Prohlídky na mostě i v Muzeu Karlova mostu povedou odborníci ze Stavby Mostů Praha provádějící opravu Karlova mostu, pražští historici a památkáři. Návštěvníkům bude prezentován jak novodobý způsob opravy mostu, tak i v Muzeu Karlova mostu původní kamenné vrstvy v rozkryvu mostovky.

Každý návštěvník staveniště obdrží po návštěvě Muzea Karlova mostu natvrdo uvařené velvarské vejce.

Zdeněk Bergman, +420 603 819 947
Dne: 16.10. 2008