Napsali o nás

2. ledna 2014 - Za podobiznami Marie, Josefa, Ježíška a dalších tradičních postav jesliček v nadživotní velikosti sem v době adventu přicházejí desítky návštěvníků. Prohlížejí si skutečný unikát. Slaměný betlém tady má už několikaletou tradici.
metropol.cz, 02. prosince 2013 V Muzeu Karlova mostu dnes byla zahájena výstava plná vůní slámy a třpytu skla. Letošní ročník tradiční výstavy betlémů je zaměřen na skleněné betlémy ze Železného Brodu a pro muzeum je jej připravil předseda Spolku českých betlémářů Ing. Milan Zábranský.
Praha.eu, 5. prosince 2013 Muzeum Karlova mostu připravilo pro příznivce betlémů unikátní výstavu betlémů ze skla, jejichž tradice není příliš stará; vznikala totiž až ve 20. letech v Železném Brodě na místní Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské založené v roce 1920.
TVNoe Senioři s vnoučaty populují zdarma na Salonní rychlolodi Nepomuk jako součást návštěvy výstavy „Skleněné Vánoce“ v Muzeu Karlova mostu.
EuroZprávy.cz, ČTK 31. října 2013, 13:33 Poslední říjnový den se slaví nejen v anglosaských zemích Halloween, původem keltský svátek se těší stále větší oblibě Čechů. Řada školek, ale také domy dětí a mládeže či zoologické a botanické zahrady proto dnes pořádají oslavu spojenou s vydlabáváním dýní, lampionovým průvodem nebo maškarním bálem.
deník Metro.cz, ČTK 31. října 2013 13:46
Sobotní svátek zemřelých známý jako Dušičky mohou Pražané strávit netradiční plavbou vltavským kanálem Čertovka. Na plavbu po takzvaných pražských Benátkách budou vypraveny kryté, vyhřívané loďky. Romantickou trasu výletu doprovodí vyprávění o pohádkových postavách i lidech, kteří na Kampě žili.
deník Metro.cz, ČTK 3. prosince 2012 11:40
Český rozhlas – Regina 92.6
Jen co se včera večer na Staroměstském náměstí rozsvítil vánoční strom, Praha už naplno žije adventem. Vedle mnoha stánků a vánoční výzdoby v celém městě se objevují také betlémy. Výstava obzvláště výjimečných kusů začala dnes v Muzeu Karlova mostu. Hned první den ji pro vás šla obhlédnout redaktorka Evelyna Kulíšková. .
Pražský deník.cz 2.12.2012 12:56
Praha – Unikátní slámový betlém v životní velikosti je dominantou vánoční expozice, která byla dnes zpřístupněna v Muzeu Karlova mostu na Křižovnickém náměstí v Praze. Zájemci si ji mohou prohlédnout do 3. února. .
2. 3. 2012 – TV Metropol
Muzeum Karlova mostu nabízí od 1. března výstavu o jednom z českých nej – Vamberecké krajce. Dozvíte se o historii a na plánu jsou i výukové akce pro děti ze základních škol. .