Napsali o nás

10. 11. 2011 Literární noviny
Dnes si připomeneme křtem knihy Milá choť nebeského miláčka blahoslavená Anežka panna v Muzeu Karlova mostu oslavu 800. výročí narození sv. Anežky. Další významnou akcí oslav je 25. listopadu otevření výstavy "Svatá Anežka Česká – princezna a řeholnice".
10. 11. 2011 České noviny
Praha - Neobyčejný osud české světice Anežky České čtenářům připomene nové knižní vydání legendy barokního vlasteneckého spisovatele Jana Františka Beckovského. Titul s předlouhým názvem Milá choť nebeského miláčka blahoslavená Anežka panna veřejnosti poprvé představí nakladatelé dnes večer v muzeu Karlova mostu na Křižovnickém náměstí.
Prosinec 2010 Naše rodinaUž od první adventní neděle 28. listopadu jsou v pražském Muzeu Karlova mostu vystaveny zcela unikátní betlémy. Vycházejí z rozličných tradic a najdete je v prostorách podzemní kaple kostela sv. Františka z Assisi. 
21. 12. 2010 ČT24
Praha – Vánoční atmosféru v české metropoli  doplňuje výstava betlémů, kterou zájemci naleznou v Muzeu Karlova mostu. Vernisáž proběhla při první adventní neděli a od té chvíle poutá pozornost návštěvníků nejen místních, ale i ze zahraničí. 
28. 11. 2010 ČT24
Praha – Možnost shlédnout staré betlémy, které vycházejí z různých tradic, mají ode dneška návštěvníci pražského Muzea Karlova mostu. Letošním unikátem je velký Vltavský rybí betlém. 
23. 10. 2010 Topzine.cz
K Vánocům neodmyslitelně patří betlémy. Letos již počtvrté mohou návštěvníci Muzea Karlova mostu zhlédnout výstavu netradičních jesliček v rámci výstavy nazvané Betlémy u Karlova mostu. 
30. 11. 2008 Mediafax.cz
V prostorách pražského Muzea Karlova mostu je v období od 1. prosince až do 10. února ke zhlédnutí tradiční výstava betlémů. Agenturu Mediafax o tom ve čtvrtek informovala mluvčí muzea Ludmila Havrdová. 
6. 1. 2011 Novinky.cz
Odvážní otužilci se ve čtvrtek krátce po poledni ponořili za přihlížení pobavených a občas nevěřícných pohledů diváků do Vltavy pod Karlovým mostem. Devět plavců, včetně jedné ženy, urazilo v chladné vodě dvousetmetrový úsek od pátého pilíře středověkého mostu do přístaviště u Staroměstské mostecké věže. 
16. 4. 2010 Praha.eu
Muzeum Karlova mostu neodhaluje jen tajemství Prahy, ale také pořádá výstavy dotýkající se kultovních záležitostí českého národa. Po loňské výstavě Richard V., která ukázala díla mistra papírových modelů architekta Richarda Vyškovského, se v muzeu prezentuje Marko Čermák na výstavě Poslední romantik
15. 4. 2010 Adam.cz
„Je to pořád dokola: Maluju, zároveň hraju s kapelou, zároveň jezdím na tramp, zároveň lyžuju, zároveň jezdím na řeku a zároveň mám sroubek v brdskejch lesích – a to se pořád takhle všelijak motá,“ říká o svém životním stylu Marko Čermák, kreslíř kultovních Rychlých šípů – ale zdaleka ne jen jich – spoluzakladatel country skupiny Greenhorns, textař, průkopník hry na pětistrunné banjo, ryzí tramp a vodák.