Napsali o nás

6. 1. 2012 iHned.cz
Praha – Tři krále oslavili pražští otužilci tradičně. V pátek v poledne se u sochy svatého Jana Nepomuckého v Praze vrhli do vln Vltavy a plavali až k Muzeu Karlova mostu. Tam na ně čekala odměna ve formě zdejší speciality - horký převoznický punč. .
6. 1. 2012 aktualne.centrum.cz
Praha – Pod sochou svatého Jana Nepomuckého, naskákali otužilci do Vltavy, aby se zchladili při tradiční tříkrálové plavbě. .
14. 12. 2011 Aktuálně.cz
Zapalte si františka nebo kadidlo a prohlédněte si, jaká dílka se letos setkala na výstavě Betlémy tří století v Muzeu Karlova mostu.
4. 12. 2011 iDnes.cz
Největším lákadlem je slámový betlém s postavami v životní velikosti, svého druhu největší v Evropě. Na výstavě se shromáždilo 61 exponátů od 44 vystavovatelů. Kuriozitou je takzvaný Vltavský rybí betlém, který je zapsaný do České knihy rekordů. Všechny postavy betlému jsou ztvárněny v rybí podobě. Ježíšek je tam jikra v lastuře.
středa 7. prosince 2011, Novinky.cz
V podzemí kostela Sv. Františka z Assisi si můžete prohlédnout slaměné podobizny Marie, Josefa, Ježíška a dalších tradičních postav v nadživotní velikosti. Autor betlému Andrzej Wrzecionko se díky tomuto dílu zapsal i do Guinessovy knihy rekordů.
prosinec 2011 Portál hl. m. Prahy
Vltavský rybí Betlém je hitem výstavy, kterou uspořádalo Muzeum Karlova mostu. Rybí Betlém je doplněn akváriem. Kromě něj vás čeká ukázka betlémů z posledních tří set let a výlet lodí. Výstavu uspořádalo Muzeum Karlova mostu a Rytířský řád Křižovníků s červenou hvězdou k 5. výročí založení Spolku českých betlémářů.
Více na: ,
8. prosinec 2011 Týden.cz
Česko je v předvánočním čase nejrůznějšími betlémy zaplaveno, jen v Praze jich jsou k vidění doslova stovky. Narazit tu můžete na cokoli - od stoletých skvostů po bizarní současné kousky, včetně třítunového betlému, kde dominantou biblické scény je akvárium s živými kapry.
23. 11. 2011 iDnes.cz
„Betlémy se musí dělat s láskou,“ soudí předseda spolku betlémářů Milan Zábranský. O tom, kolik se jí podařilo autorům vtělit do dřevěných, keramických, řezaných či vykrajovaných postaviček kolem Ježíškových jesliček, se mohou návštěvníci přesvědčit v Muzeum Karlova mostu v Praze.
23. 11. 2011 Český rozhlas
Padesát unikátních betlémů můžete vidět v Muzeu Karlova mostu na adventní výstavě s názvem Betlémy tří století. K vidění jsou výjimečné a netradiční exponáty, například betlém vyřezaný z mahagonového dřeva v Africe nebo kuriózní rybí betlém. Výstava připomíná páté výročí založení Spolku českých betlemářů.
14. 11. 2011 Český rozhlas
V novém vydání se v těchto dnech objevila kniha nazvaná „Milá choť nebeského miláčka blahoslavená Anežka panna" od vlasteneckého barokního spisovatele Jana Františka Beckovského. Knihu „Milá choť nebeského miláčka blahoslavená Anežka panna" představil historik a editor Miloš Sládek.