Napsali o nás

15. 10. 2008 TN Nova
Dnes po stovkách let spekulací konečně víme, jestli je malta pojící kameny Karlova mostu vaječná, nebo ne. A opravdu v ní vajíčka jsou! Prokázala to přítomnost bílkovin, které se vyskytují právě ve vejcích. 
14. 10. 2008 Praha.eu
Muzeum Karlova mostu a hlavní město Praha přichystalo novou expozici, která veřejnost seznámí dopodrobna nejen s dějinami, ale i s rekonstrukcí unikátní pražské památky. Zároveň začíná fungovat v muzeu i Informační centrum opravy Karlova mostu, kde se může veřejnost seznámit s tím, co se právě na mostě děje. 
18. 6. 2007 Český rozhlas - VltavaNa Křížovnickém náměstí v Praze bylo slavnostně otevřeno díky soukromé iniciativě několika nadšenců úplně nové muzeum - Muzeum Karlova mostu. Právě letos 9. července totiž uplyne 650 let od založení mostu císařem Karlem IV. 
16. 6. 2007 Cestovatel.cz
Karlův most je unikátní, světově proslulou památkou. Patří neodmyslitelně k základním symbolům Prahy. V souvislosti s významným výročím 650 let existence Karlova mostu tak vznikla idea vybudování stálé expozice, jejímž smyslem je prezentovat kulturněhistorický kontext založení, vývoje a současnosti této výjimečné stavby. 
2007 Český rozhlas
Dne 17. června 2007 bylo slavnostně otevřeno Muzeum Karlova mostu. Muzeum se nachází na Křížovnickém náměstí v Praze přímo u paty Karlova mostu. Prostory v bývalém klášterním špitálu pro jeho expozici poskytl Řád křížovníků, který je s mostem spojen dlouhou historií. 
15. 6. 2007 Ihned.cz
Už za měsíc oslaví Karlův most 650 let svojí existence. K významnému jubileu dostane jedna z nejznámějších pražských památek své vlastní muzeum.