Napsali o nás

Praha, 1. 3. 2012
Podstatná část sbírek Muzea krajky ve Vamberku se na čas přestěhovala do Prahy do Muzea Karlova mostu. Najdete tam několik stovek exponátů od šperků až po obrazy. Na 7. dubna 2012 je přichystána i módní přehlídka. .
Praha – 29. 2. 2012 – regiony.impuls.cz
Vamberecká krajka tvoří s korunovačními klenoty, staroměstským orlojem, Českým Krumlovem a Pražským hradem pět z pětadvaceti českých perel, které lidé vybrali v národním hlasování na internetu. V roce 2010 prezentovala Českou republiku na světové výstavě EXPO v Šanghaji, nyní je až do 4. května 2012 unikátně k vidění v Praze. .
6. 1. 2012 – Čro Regina
Příznivci otužování si na Tři krále zaplavou ve Vltavě, právě tam startuje Plavba pro převoznický punč. Otužilci pro něj poplavou k Muzeu Karlova mostu. Do chladných vod vstoupí v pravé poledne u Karlova mostu pod sochou Svatého Jana Nepomuckého. .
6. 1. 2012 – Česká televize
Praha - Dnešní den je svátek Tří králů - Kašpara, Melichara a Baltazara. V liturgickém kalendáři se označuje jako svátek Zjevení Páně. Na mnoha místech po celé republice se dnes konají tříkrálové pochody. Na pražských Hradčanech jednomu z nich požehnal pražský arcibiskup Dominik Duka už ve čtvrtek. Přihlížely tomu stovky Pražanů a turistů. Pravoslavným křesťanům, kteří se řídí starším, východním juliánským kalendářem, dnes začínají vánoční svátky. .
6. 1. 2012 – Portál hl. m. Prahy
Praha – Tradiční plavba otužilcl od sv. Jana Nepomuckého do Muzea Karlova mostu za převoznickým punčem měla letos rekordní účast. Třináct statečných se v pravé poledne vrhlo do vln Vltavy z lodi První Všeobecné Člunovací Společnosti přímo pod Karlovým mostem. Venkovní teplota měla pět stupňů, voda byla o půl stupně Celsia teplejší. Do cíle dorazili ve zdraví všichni. .
6. ledna 2012 Rozhlas.cz
Praha – Na břehu Vltavy - a posléze i v ní - budou dnes k vidění otužilci. V pravé poledne vstoupí do řeky pod sochou sv. Jana Nepomuckého a poplavou k Muzeu Karlova mostu. V cíli na ně čeká převoznický punč. Povede je hlavní otužilec, šéf otužilecké unie Vladimír Komárek, se kterým mluvil moderátor Jan Bumba. .
6. ledna 2012 TV Metropol
Memoriál Alfréda Nikodéma je minulostí, a tak měli otužilci další akci. Na břehu Vltavy si mohli vychutnat převoznický punč. .
6. 1. 2012 – Pražský deník
Praha – Tři krále v pátek oslavili i pražští otužilci, kteří se v poledne u sochy svatého Jana Nepomuckého vrhli do vln Vltavy a plavali až k Muzeu Karlova mostu, kde na ně čekala odměna ve formě zdejší speciality - horký převoznický punč. .
6. 1. 2012 iDnes.cz
Praha – Třináct otužilců se rozhodlo přivítat nový rok v Praze tříkrálovou plavbou. Krátce po dvanácté hodině vklouzli do vody u pátého pilíře Karlova mostu. Já s nimi, raději však v neoprenu. Čekalo na ně dvě stě mestrů, podle jejich měřítek spíš teplé vody, korunovaných punčem a čočkovkou v cíli.
6. 1. 2012 novinky.cz
Praha – Na 2. ročník tříkrálové plavby a následného plavání v ledové Vltavě v pátek dorazilo 13 otužilých nadšenců. Dle všech přítomných bylo plavání velmi snadné a příjemné. Oproti minulému roku bylo totiž výrazně tepleji. Teplota vody byla 5,5 stupně Celsia, vzduch měl pět stupňů, pro otužilce tedy ideální koupací podmínky. Dvanáct mužů a jedna žena nastoupili do lodi u Juditina mostu a do vody naskákali u pátého mostního pilíře Karlova mostu. Vlastními silami doplavali zpět k Juditině mostu, odvážnou skupinku fotili nadšení turisté. Poté, co se otužilci osušili a oblékli do teplých šatů, dostali za odměnu punč a čočkovou polévku. .